Zgodnie z zapowiedzią, informujemy, że na stronie internetowej naszego Stowarzyszenia, znajduje się do pobrania niezbędny program dla rozliczenia PIT -ów za 2015 r. Program zawiera nasz numer KRS. Prosimy o poinformowanie podatników o niezbędnym wpisie w rubryce „Cel szczegółowy” z skrótową nazwą placówki edukacyjnej, KS i UKS, organizacji, imienia i nazwiska dziecka szczególnej troski. Fiskus gotowy jest do przyjmowania deklaracji podatkowych za 2015 rok. Umieszczenie programu na Państwa stronie internetowej gwarantuje zwiększenie płatności z 1% odpisów na rzecz Państwa.
Program znajduje się na stronie głównej Stowarzyszenia www.spsm.edu.pl

Rodzicu rozlicz PIT z nami

ZSOI 6 > Aktualności 
Podziękowanie Stowarzyszenia TYLKO CRACOVIA dla Szkoły Podstawowej nr 98
W grudniu 2015 r. Rodzice wraz z dziećmi z klasy 4b zebrali artykuły żywnościowe i środki czystości dla Kombatantów i Polaków na Kresach
Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu TYLKO CRACOVIA.Dziękujemy.

wychowawczyni klasy 4b


Przeczytaj
Wielkie kolędowanie dla Babci i dla Dziadka
Artykuł w Głosie - Tygodniku Nowohuckim z 24 stycznia 2016 rok
Przeczytaj
Królowie ROBOTYKI
Artykuł w Głosie - Tygodniku Nowohuckim z 22 stycznia 2016 rok
Przeczytaj
Jasełka na Młodzieżową Nute


Pierścień Świętej Kingi
Finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej
"Pierścień Świętej Kingi"
Przeczytaj
Klasy gimnazjalne dla klasy Ic SP 98

Klasy gimnazjalne ( 1C, 2A, 2D) dla klasy 1 c SP 98
Działania w grudniu 2015

Kolejne grudniowe działanie gimnazjalistów dla klasy 1c obejmowało: scenkę ekologiczną nt. pomocy zwierzętom podczas zimy i zabawy dydaktyczne.


Klasy gimnazjalne ( Ic, IIa i II d) dla klasy I c SP 98
Działania w grudniu 2015

Uczniowie klasy I c gimnazjum przedstawili mikołajkową scenkę teatralną, uczennice z klasy II d gimnazjum wystąpiły w pokazie mody w kreacjach z surowców wtórnych, a następnie gimnazjaliści podzielili się z pierwszakami pomysłami wesołego i kreatywnego spędzenia wolnego czasu( powstały: myszki z orzechów, ślimaki z kasztanów, stworki z liści i niezwykłe zakładki do książek).


Klasy gimnazjalne ( 1C, 2A, 2D) dla klasy 1 c SP 98
Działania w styczniu 2016

Po wystawieniu scenki teatralnej ,,Trzy świnki" w Filii 6 NhBP uczennice z klas: 1C i 2A przedstawiły inscenizację tej znanej baśni klasie 1c.

Współpraca z Filią 6 NhBP

Współpraca z Filią 10 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej- zajęcia literacko- edukacyjne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 182 w styczniu 2015 r.

Czytaj na stronie biblioteki

Współpraca z Filią 6 NhBP

Współpraca z Filią 6 NhBP- zajęcia literacko- edukacyjne dla przedszkolaków 15 XII 2015

W ramach współpracy z Filią 6 ( os. Na Stoku) Nowohuckiej Biblioteki Publicznej uczennice z klas II a i I c zaprezentowały dzieciom z Przedszkola nr 188 scenkę teatralną Trzy świnki, z której wypłynął morał: zawsze opłacają się współpraca, pracowitość i przyjaźń.

Aniołem każdy może być - Artykuł w Głosie


WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGONARODZENIA

Niech magiczna moc Wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i zdrowiem. Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i te trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale. Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku, niech się spełnią w Nowym Roku!
Serdeczne życzenia radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, szczęścia i pokoju w Nowym 2016 Roku
przesyłają

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji

Turniej Mikołajkowy

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

7 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się turniej dla klas 4.

W różnych konkurencjach przeciwko sobie walczyli uczniowie klasy 4a, 4b, 4c oraz ich rodzice.

Rodziców było niewielu, ale dzielnie dotrzymywali uczniom kroku.

Turniej składał się z dziesięciu konkurencji. W każdej z nich brało udział po dziesięć osób z każdej klasy i po dwoje rodziców. Najciekawsze i najfajniejsze konkurencje to: ciągnięcie wychowawcy na kocu przez dzieci, a potem przez rodziców; rysowanie św. Mikołaja, berek i rzucanie się na materac.

Nagrodą za zwycięstwo w zawodach była figurka Mikołaja, którą zdobyła klasa 4c.

Turniej był świetną zabawą. Rywalizacja była bardzo wyrównana.

Każda klasa otrzymała słodkości do podziału. Nie obeszło się też bez paru niegroźnych kontuzji.

Szkoda, że Turniej Mikołajkowy organizowany jest tylko w 4 klasie.

Szlachetna Paczka ZSOI 6
Szlachetna Paczka ZSOI 6

12-13 grudnia XV finał projektu Szlachetna Paczka. "Zaczęło się w sobotę Super Drużyna ze Wzgórz Krzesławickich w postaci 19 wspaniałych osób" przyjęła darczyńców w REJONOWYM MAGAZYNIE utworzonym w naszej szkole, a następnie udała się "po raz kolejny na spotkania z wyjątkowymi rodzinami, by przekazać Im w paczkach "mądrą pomoc"!" [Łukasz Chełmiński - koordynator regionalny] Tak wyglądała już kolejna nasza współpraca ze Stowarzyszeniem Wiosna, w dziele znoszenia skutków niezawinionego ubóstwa. Klub Widzialna dłoń kolejny raz wsparł osobowo przygotowanie tej trudnej pod względem organizacyjnym i logistycznym akcji miłosierdzia. W ramach akcji, mniej lub bardziej, zmieniono warunki życia 38 rodzin z terenu Dzielnicy XVII. W imieniu Koordynatora Regionalnego p. Łukasza Chełmińskiego oraz swoim Dziękuję wszystkim wolontariuszom ZSOI nr 6 i wszystkim osobom, które umożliwiły sukces SZLACHETNEJ PACZKI!! Damian Maj

Damian Maj

Tak, pomagam
TAK, Pomagam

11-12 grudnia 2015 r. Ogólnopolska zbiórki żywności pod hasłem "Tak, pomagam". Kolejny już raz pod marką Caritas, we współpracy z grupą charytatywną działającą przy parafii Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich, zachęcaliśmy klientów sklepu Biedronka, sąsiadującego z naszym zespołem szkół, do kupowania produktów spożywczych na rzecz osób ubogich z terenu naszej parafii. Dwudniowa akcja przyniosła wymierne korzyści, nie tylko osobom biednym, które otrzymają wsparcie rzeczowe na święta ale przede wszystkim była wynikiem empatii wszystkich zaangażowanych osób. Truizmem byłoby stwierdzenie, że poziom empatii do jakiego jesteśmy zdolni jest wskaźnikiem naszego człowieczeństwa. W dziele pomocy wzięli udział, nie tylko wolontariusze Klubu Widzialna Dłoń, ale też uczniowie z kl. II gimnazjum pod opieką p. Marty Ziomek. Nie zabrakło naszych wiernych absolwentów Kornelii K, Marcina W. Marysi B. Z ramienia parafii koordynatorem była p. Magda Adamczyk oraz siostra Stanisława. Wpisując się w przesłanie naszego patrona Henryka Sienkiewicza, wykorzystując otwartość i ciekawość uczniów, poprzez Wolontariat, uczyliśmy się postaw altruistycznych. Chcemy, aby nasi uczniowie byli pełni pasji i zaangażowania, aby kierowali się w życiu troską o drugiego człowieka.

Damian Maj

Anioły z Dzielnicy XVII
Artykuł w Głosie - Tygodniku Nowohuckim z 18 grudnia 2015 rok
Przeczytaj
Jesienne Czary-Mary w SP98


Podziękowanie Małopolskiego Kuratora

Współpraca z Filią 10 NhBP- zajęcia literacko- edukacyjne dla przedszkolaków w grudniu 2015

Czytaj na stronie Biblioteki.....

Być Aniołem, każdy może - etap II
Być Aniołem, każdy może - etap II

05.12.2015 r. finał projektu "Aniołem, każdy może być", to była kontynuacja naszego zaangażowania w niesienie dobra i Dobrej Nowiny. Uskrzydleni wolontariusze pod op. s. Stanisławy i p. Damiana, razem z Dyrekcją szkoły gościli w Kantorowicach. Przygotowany przez nas program artystyczny, w tym wiersze, wzbudził wiele radości i uświetnił finał akcji. W obecności Wojewody Małopolskiego i przedstawicieli Dzielnicy XII spędziliśmy sobotnie popołudnie. Na koniec wzięliśmy udział w liczeniu aniołów, a było ich 174. Najpiękniejsze z nich, były te nasze, z G74 miały przecież prawdziwe pióra!!

Być Aniołem, każdy może, etap I
Być Aniołem, każdy może - etap I

30.11.2015 r. I etap akcji Projektu Dzielnicy XVII "Aniołem, każdy może być" Po wielkich przygotowaniach, własnoręcznym klejeniu atrybutów anielskich (skrzydła, gwiazdy), oraz wykonaniu prawie setki kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi, wyruszyliśmy na teren naszej małej ojczyzny. Prześliczny anielski orszak wzbudzał wielkie zainteresowanie. To było niezwykłe przeżycie. Odwiedziliśmy wiele domów i instytucji. Ludzie byli bardzo życzliwi. Nie obyło się bez gościny, ciasta i ciepłej herbaty. Na koniec zawitaliśmy z życzeniami do Rady Dzielnicy XVII. Po miłym podsumowaniu akcji wróciliśmy do szkoły. Byliśmy przekonani, że zaszczepiliśmy w ludziach wiele dobra. Do życzeń dołączaliśmy zaproszenia na finał projektu, który zaplanowany był na 05.12.2015 r. w Kantorowicach.

Zbiórka darów dla Polaków na Ukrainie
Zbiórka darów dla Polaków na Ukrainie

07.12.2015 r. wielkie sortowanie darów dla Polskich rodzin na Ukrainie. Mamy naprawdę wielką satysfakcję, że uda nam się choć w części zabezpieczyć niezbędne potrzeby naszych rodaków, w szczególności dzieci z okolic Lwowa. Zbiórka trwała cały miesiąc. Udało nam się spakować 50 paczek z odzieżą (spodnie, swetry, bluzki, Kurtki), butami, a nawet przyborami szkolnymi i tornistrami. 10.12.2015 r. pojechał transport naszych darów na Ukrainę. Akcja jest prowadzona we współpracy ze Stowarzyszeniem Kresy oraz Towarzystwem Krzewienia Kultury Polskiej Na Ziemiach Lwowskich. Klub Widzialna Dłoń wraz z opiekunem p. Damianem Maj oraz Dyrekcją ZSOI nr 6 bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom, a w szczególności uczniom i ich rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz apel.

Pakowanie dokumentacji dla sztabów Szlachetnej Paczki
Pakowanie dokumentacji dla sztabów Szlachetnej Paczki

03.12.2015 r. ul. Starowiślna 28, siedziba Stowarzyszenia Wiosna ks. Stryczka. Jesteśmy tu, by przy okazji świadczenia pomocy, zdobywać nowe doświadczenia. Nasza praca polega na pakowaniu dokumentów i prezentów dla darczyńców z przeznaczeniem do wysyłki na cały kraj. Wielkie pudła musiały pomieścić wszystko, co niezbędne, aby 12.12.2015 r. w trakcie finału Szlachetnej Paczki magazyny regionów w całej Polsce działały zgodnie z planem i przyjętą metodą dokumentacji. Jedno takie pudło trafi do nas do szkoły. Nasza szkoła zgłosiła się do pomocy i 12, 13 grudnia w czasie finału będzie gościć darczyńców i z całej Dzielnicy XVII. Jesteśmy dumni z siebie, że możemy "robić takie wielkie rzeczy" (cyt. ks. Stryczek)

Kwesta Listopadowa
Kwesta Listopadowa

01.11.2015 r. - cmentarz w Grębałowie. Jako wolontariusze Klubu Przyjaciół Żonkila pod op. p. Damiana Maj prowadziliśmy całodzienną kwestę na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Była to już kolejna kwesta, w której wzięliśmy pełną odpowiedzialność za zorganizowanie i przebieg zbiórki.

Klejenie chorągiewek
Klejenie chorągiewek

20.10.2015 r. Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Tego dnia wykonaliśmy 2000 chorągiewek. Dzięki nim darczyńcy mogli w zamian za datki otrzymywać symboliczny prezent.

Tygodnik Nowa Huta

INICJATYWA. Operacja "Wyjątkowy Mikołaj dla Wyjątkowych Dzieciaków" zakończona sukcesem!!
Mikołaj przyniósł im .... radość
Przeczytaj więcej...
Zebrania z Rodzicami

Zapraszamy Rodziców na zebranie w szkole

8 grudnia od godz. 17.00 do 19.00 klasy 1-2 Szkoły Podstawowej
9 grudnia od godz. 17.00 do 19.00 klasy 3-6 Szkoły Podstawowej i 1-3 Gimnazjum

Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty

Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty za udział w obchodach 185. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

Czytaj na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie,

Artykuły w prasie

Bezpieczna droga do szkoły

Przeczytaj więcej...


Z Młodej piersi się wyrwało Przeczytaj więcej...

Artykuły w prasie

Krasnoludki w Zielonym Jarze

Przeczytaj więcej...

IX Międzyszkolny Konkurs
Piosenki Ludowej i Tradycyjnej

Klasa 3a pod opieką Pani Ewy Laskosz
i Pani Katarzyny Kucharskiej
zajęła I miejsce Przeczytaj więcej...

Współpraca z Filią 10 NhBP

Współpraca z Filią 10 NhBP- zajęcia literacko- edukacyjne dla przedszkolaków w listopadzie 2015

Czytaj na stronie Biblioteki.....

Facebook Biblioteki.....

Dzień Otwarty dla Przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy Przedszkolaków wraz z Rodzicami do naszej szkoły na

Dzień Otwarty

21 listopada 2015r. w godz. 10.00 do 12.00

    Będziesz mógł zobaczyć, jak bawią się i uczą dzieci w naszej szkole oraz poznać nauczycieli. Zapraszamy do świetlicy, sali gimnastycznej, siłowni, pracowni komputerowej i innych sal lekcyjnych.

    Wszędzie będą czekać na Ciebie zajęcia i niespodzianki!

10.00 - rozpoczęcie w świetlicy; spotkanie z Panią Dyrektor, występ klas pierwszych i chóru.

10.30 - zwiedzanie szkoły, zajęcia dla dzieci, rozmowy z nauczycielami, psychologiem, pedagogiem.

    W trakcie zwiedzania zapraszamy na poczęstunek do jadalni.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty

Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty za udział w uroczystości patriotycznej poświęconej żołnierzom podziemia niepodległościowego I i II konspiracji, którzy zostali zamordowani przez komunistów w latach 1945-1956

Czytaj na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie,

Święto Edukacji Narodowej


Zobacz zdjęcia

    14 października to święto Komisji Edukacji Narodowej.

    W tym samym dniu pierwsze klasy gimnazjum i podstawówki stały się bohaterami podczas uroczystości ślubowania. Rano na apelu zebrały się kasy gimnazjalne. Podczas gali Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Przygotowali oni ciekawy występ artystyczny.

    Po apelu dla klas gimnazjalnych odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych podstawówki. Maluchy ujęły nas swoim śpiewem i wierszykami.


Zobacz zdjęcia

Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły

27.10.2015 r. odbyły się coroczne biegi sztafetowe. W wydarzeniu brały udział wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.
Celem tego spotkania było wybranie najbardziej usportowionych klas w roku szkolnym 2015/2016.
W szkole podstawowej wygrały 3a i 6a.
Największe emocje towarzyszyły biegowi gimnazjalistów. Pierwszy raz w historii biegów sztafetowych doszło do dogrywki pomiędzy 1C i 3A. Zwycięską klasą okazała się klasa 1C!
Wydarzenie trochę się przedłużyło, ale towarzyszyło nam słońce i świeże powietrze! Zwycięskie klasy otrzymały puchar, dyplom i mano najbardziej "usportowionej".
Kierujemy wielkie gratulacje do wszystkich klas, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Biegi o Puchar Dyrektora Szkoły klas 1-3 SP98 odbyły się 27 X.
Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli.
I miejsce zajęła klasa III A
II miejsce przypadło klasie II D
III miejsce wywalczyli uczniowie z klasy I A
1-3 SP98 Biegi o Puchar Dyrektora Szkoły
Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły klas 4-6 SP98 - Październik 2015
ROWER i HULAJNOGA

 

Konkurs „Rower i hulajnoga”

Konkurs „Rower i hulajnoga” miał miejsce 3 XI. Ośmioosobowe drużyny z klas I – III pokonywały trasę wyścigu naprzemiennie na rowerze i na hulajnodze. Na zdjęciach nasi najmłodsi zawodnicy. W czasie konkursu przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas jazdy na rowerze i hulajnodze.

Zobacz zdjęcia

Rozdanie nagród - "Bezpieczna droga do szkoły"

 

Rozdanie nagród - "Bezpieczna droga do szkoły"

W piątek 6 XI uczniowie klasy I C z wychowawcami : Katarzyną Czajkowską i Beatą Dratwińską - Piotrowską pojechali do kopalni soli do Wieliczki na uroczyste rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci zwiedziły kopalnię, poznały legendy, szukały skarbów, zobaczyły pomniki z soli i piękne komnaty solne oraz poznały Skarbnika. Zmęczone zwiedzaniem i zabawami chętnie zjadły obiad. A potem było wręczanie nagród, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.

Zobacz zdjęcia

Konkurs - Odblaskowa Szkoła

 

Konkurs Odblaskowa szkoła – VI edycja

Odbyły się konkursy wiedzy  i plastyczne w poszczególnych poziomach klasa 1-3 i 4- 6 SP.

Przygotowano gazetki ścienne.

Uczniowie klas I- III wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły- do klasy przez pasy” – klasa Ic została laureatem konkursu.

Zobacz zdjęcia z Konkursu

Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty
Małopolski Kurator Oświaty
Kraków, 21 września 2015 r.

Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty za udział w obchodach 76. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka

Czytaj dalej.....
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016

  Dyrektor Szkoły informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 1.09.2015 roku
  w godzinach:

    -  9.00  klasa 1-3 Gimnazjum
    - 10.00 klasa 4-6 SP Galeria foto
    - 11.00 klasa 2-3 SP Bajka na rozpoczęcie
    - 12.00 klasa 1 SP

Obowiązuje strój galowy i krawat z logo szkoły

Apel podsumowujący 2014/2015 - Rozdanie Nagród 2015
Oskary Przedmiotowe 2015
Śmigło 3-06-2015
  Wiersze Julii Dudek z III a w ,,Śmigle"- ogólnopolskim magazynie gimnazjalistów Przeczytaj....
 
Piknik Rodzinny w ZSOI6

Filmik z latającego drona
Festyn Zielony Jar 2014

13 czerwca 2014 roku w Zielonym Jarze odbył się festyn pod hasłem Gimnazjaliści-Maluchom

Zobacz zdjęcia

Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

23 - 25 maja w Bydgoszczy odbył się Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zobacz zdjęcia

Nasza Szkoła została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
 
Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” Państwa szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Zachęcamy do umieszczania wirtualnej odznaki „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła” na stronie internetowej placówki. To znak, że szkoła:

podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje
umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci
szkoły inspirującej i twórczej.


Dodatkowo, dzięki aktywności Państwa szkoły mogliśmy stworzyć jedyną w swoim rodzaju „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”, która po każdej edycji konkursu pokazuje skalę zaangażowania w pracę metodą projektu w poszczególnych województwach.

 


Dziękujemy za wzięcie udziału w czwartej edycji konkursu „Projekt z klasą”.
Życzymy wielu twórczych inicjatyw i uczniów otwartych na nowe wyzwania!


Z poważaniem
Małgorzata Jankowska
Konkurs „Projekt z klasą”
Festyn - Zielony Jar - 14 VI 2013
ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH - GNIEZNO 2013
Jak co roku Nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczą w zlotach szkół sienkiewiczowskich

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Archiwum
Copyright © 2005-2014 Antoni Musiał